fbpx

לא עוצרים בירוק! הטינקרית שהפכה ליוצרת תוכן בצבא

ידעתם שאתם יכולים להמשיך ליצור תוכן גם אחרי הגיוס לצבא? גליה קורקט הטינקרית הפכה להיות יוצרת תוכן בצבא, מה זה אומר ואיך מגיעים לשם? היא כותבת לנו בטור מיוחד

  • אופיר צדוק וגליה קורקט
  • 11 באפריל, 2024

הרבה מבני ובנות הנוער יוצרים תוכן בעמודי האינסטגרם, הטיקטוק והיוטיוב שלהם על בסיס יום יומי. אך מה קורה כאשר הם מתגייסים לצבא? האם עליהם להיפרד מהחלום או לפחות לעצור אותו למשך כ-שנתיים\שלוש?
גליה קורקט, טינקרית שלנו, משתפת בחוויה האישית שלה כיוצרת תוכן בצבא, שמשרתת בתפקיד משק”ית מולטימדיה בחטיבת הקומנדו. גליה מציגה את התפקיד שלה, המייצג עולם שלם של תפקידים שהצבא פותח עבור בני ובנות נוער, ומראה את ההתאמות שהצבא שלנו עושה בעולם דיגיטלי מתפתח.
מש”ק מולטימדיה, מה זה אומר בכלל?
התפקיד מש”קית מולטימדיה אולי מוכר לכם כיום קצת יותר בשם- מש”קית טיקטוק.
אתם בדיוק בתקופת המלשביות שלכם- שזה אומר מיונים, בחירת תפקידים, תיקי עבודות, והמון בירוקרטיה צבאית. התפקיד הזה, ובכלל תפקידי הדוברות בצבא הם מאוד פופולריים ומבוקשים, אז קודם כל תבינו מה זה אומר בכלל ומה זה ידרוש מכם, ושנית איך אתם מגיעים לתפקידים כאלו?
פגשתי הרבה אנשים במהלך השירות שלי שאמרו לי: “איזה תפקיד מונפץ” “מה את עושה בכלל בצבא?” “נגמרו התפקידים בצבא”, אז לא, התפקיד לא מונפץ, וממש ממש לא נגמרו התפקידים בצבא, להפך, אני זו שעוזרת לשווק אותם, ויש עוד הרבה כמוני.

@commando.idf

אחרי תקופה של לחימה בעזה באנו לחגוג עם מחזור אוגוסט 23 את החג הכי צבעוני ומטורף שיש! #פורים #קומנדו #מסיבה #תחפושות #פוריוכיאנחנוחיילים 🎭🎶🔊

♬ צליל מקורי – עוצבת הקומנדו


מה אני עושה בכלל בצבא? אז תנו לי להסביר;
התפקיד שלי, ושל עוד הרבה חיילים אחרים בתפקיד הזה הוא בעצם לשווק את החיל שלהם ואת התפקידים בו, ולעודד גיוס מלש”בים- מיועדים לשירות ביטחון, דווקא אל אותו חיל. יש המון תפקידים שאין עליהם מספיק מידע ברשתות ומלש”בים שמקבלים שיבוץ לתפקידים מסוימים לא מבינים מה התפקיד אומר בעצם או שנופלים לסטיגמות לא נכונות על תפקידים שהם חשובים מאוד- וזה קריטי להבנה של מלש”ב לאן הוא הולך בשלב כל כך משמעותי בחיים. לדוגמה, כשאני התגייסתי שיבצו אותי כשוטרת צבאית, בדיעבד התברר בכלל שכל מי שמתגייס לחיל הוא שוטר צבאי, אבל זה לא בהכרח אומר שזה יהיה התפקיד שלי. בקיצור, סלט אחד גדול. הרשתות נועדו להסביר, לתת עוד מידע, לעשות קצת סדר ולתת תשובות למלש”בים, ובידור ועדכונים לחיילי הסדיר. אנחנו ההנגשה של החיל לקהל הצעיר.
היום כמעט לכל חיל יש יחידת הסרטה או מדור מולטימדיה האחראים על תיעוד, עריכה, גרפיקה, הגשה וכתיבה. מש”קית מולטימדיה זה לא רק להיות פרצוף ולהצטלם לסרטון, זה הרבה יותר מזה. זה קריאייטיב, יצירת רעיונות, יזמות, ניהול, תסריטאות, כתיבה, תיאום, הפקה וניהול הפקה, הפצה, ניהול סושיאל,עמידה בלוחות זמנים, אחריות, סבלנות, ביטחון עצמי וורבאליות, וזה אומר גם לקחת איתך את העבודה הביתה לפעמים. את הבאסה והעצבים של להשקיע על סרטון מלא זמן ולתת בו את הנשמה ואז לגלות שהוא לא קיבל אישור, או לא עבר ב”מ, רק אנחנו נבין.

@militarypolice.idf

שתפו לחברים שמתגייסים למשטרה צבאית!!!🚔 #משטרהצבאית #מצ #צהל #גיוס #שאלותתשובות

♬ צליל מקורי – המשטרה הצבאית🚔


איך מתמיינים?
אחרי הצו הראשון יישלח אליכם שאלון העדפות, ובהתאם להעדפות שלכם הצבא יישלח לכם מיונים, בין אם זה לדובר צה”ל או למלא שאלון הווי ובידור, ששם אמורות להופיע לכם האופציות של תפקידי התקשורת והבידור, תכינו תיק עבודות גדול ומקצועי בהתאם לתפקיד שאתם רוצים, שימו לב שאפשר להתמיין רק לתפקיד אחד בכל מיון כללי!!! לדוגמה במיונים של דובר צה”ל תוכלו להתמיין רק להיות מפיקים/ רק להיות צלמים, ולא תוכלו להגיש לשניהם, אז תחשבו טוב באיזה תפקיד יש לכם הכי הרבה ניסיון, זה חשוב מאוד! תוסיפו המלצות מגורמים שעבדתם איתם, וכמה שיותר מקצועיים יותר טוב!
אז הכרתם קצת את התפקיד, את החשיבות שלו ולמה הוא כן תורם ומשמעותי בצבא ואפילו מאוד. אם אתם חיילים ויש לכם רעיונות לסרטונים והסברה, מש”קי המולטימדיה והמדורים הם הכתובת לפנות אליהם! תמיד מחפשים רעיונות חדשים! ואם אתם מלש”בים, אל תשכחו לעשות עוקב ברשתות! תפרגנו, עובדים קשה על תוכן, במיוחד בשבילכם❤️

קרדיט תמונה ראשית: גליה קורקט