fbpx
אגם בוחבוט במדים, צילום מסך מתוך האינסטגרם של אגם | agam__buhbut | Instagram

הכירו את מש"קי הטיקטוק של צה"ל

בשנתיים האחרונות עשרות יוצרות ויוצרי טיקטוק התגייסו לצה"ל וכך נולד תפקיד חדש - המשפיענים הצבאיים.

  • לירוי פיניאן
  • 4 במאי, 2022

לצד ייעודו המבצעי, צה"ל משמש לאורך השנים כמקפצה לקריירה של המון אנשים – מהייטקיסטים בוגרי 8200 או תלפיות, כתבים ואנשי תקשורת שצמחו בדובר צה"ל, גלי צה"ל ובוגרי הלהקות הצבאיות, מירדנה ארזי ועד נועה קירל.

לצד כל אלה, עם כניסת הרשתות החברתיות לחיינו וצמיחת יוצרי התוכן והמשפיענים, נולד תפקיד חדש – המשפיענים הצבאיים (או מש"קי הטיקטוק, אם תרצו). צה"ל החליט לקחת את יוצרי הרשת תחת כנפיו ולהיעזר בהם על מנת לתקשר מסרים לצורכיו השונים. מדובר ברווח לשני הצדדים – גם לצבא, שמקבל יוצרי תוכן מוכשרים, וגם למשפיען שזוכה להיות מזוהה עם צה"ל. אז מי הם יוצרי התוכן שמייצגים את צה"ל ברשתות החברתיות? המשיכו לקרוא כדי לגלות:

יוחנן טווינה (מיטב – יחידת הגיוס לצה"ל)

לשעבר, כוכב 'הבנים והבנות', הוא אחד מכוכבי הרשת הכי חמים בארץ, עם נוכחות טלוויזיונית ('משפחה בהסעה'), חשבונות טיקטוק ואינסטגרם מרובי עוקבים (190K) ומאות אלפי צפיות לכל סרטון שהוא מפרסם. כוכב הרשת העולה התגייס בחודש פברואר האחרון, כדי להיות יוצר תוכן של היחידה המגייסת, 'מיטב'. ביחידה הבינו שהוא מביע את הערכים שהיחידה רוצה לתקשר החוצה – נגישות, קלילות ולהט"ב-פרנדליות (כחלק מהמאמץ של צה"ל להיות מותאם לכולם).

@mitgaisim_meitav

לרגל גיוס כפיר האחרון, שלחנו את כתבנו יוחנן שינסה לגלות לנו דברים חדשים על החטיבה המנומרת בצה״ל🐆אז… אילו דברים חדשים למדתם? כתבו לנו👇

♬ original sound – Mitgaisim

(בסרטון: יוחנן טווינה מטריל את לוחמי כפיר החדשים ביום גיוסם)

נעמה בולשיט (חיל משאבי האנוש)

הטיקטוקרית וכוכבת הרשת הפכה להיות הפנים של חיל משאבי האנוש, ומשמשת את החיל בתכנים שקשורים לעידוד גיוס מלש"בים ומלש"ביות לחיל. נעמה מייצרת בשוטף תכני הסברה שונים לחיילים דרך עמוד הטיקטוק של החיל.

@sayeret_mashan

Reply to @ortalsavty01 טוטוריאל איך להזין דו״ח 1 שבוע קדימה! בהצלחה 💖

♬ original sound – sayeret_mashan

(הטיקטוקרית מסבירה על הזנת דוח 1 (נוכחות), אחת מהפעולות הפשוטות שכל חייל צריך להכיר, דרך עמוד הטיקטוק של החיל)

מאיה קיי (מיטב – יחידת הגיוס לצה"ל)

הדוגמנית העולמית (500K) משמשת גם היא כפנים של יחידת 'מיטב', אך בפן יותר ייצוגי ופורמלי. בעוד שיוחנן ישמש לסרטוני הטרלות ופאן, מאיה משמשת כדמות הסברה של היחידה ברשתות החברתיות.

@mitgaisim_meitav

קיבלתם זימון ליום סיירות? מאיה קיי מציגה לכם את כל מה שאתם חייבים לדעת! בהצלחה לכלל המתמיינים💪🏼✨ #יוםסיירות #מיטב

♬ Sunny Day – Ted Fresco

(מאיה קיי בסרטון הסברה על יום הסיירות, אותו עוברים מיועדים לשירות בעלי נתונים לשירות קרבי)

קים אור אזולאי (חיל החינוך)

השחקנית וכוכבת הרשת (1.1M) משמשת את חיל החינוך להפקותיו. לצד השתתפות בסרטוני הסברה היא משתתפת בהצגת יחיד בכיכובה, מנחה טקסים ואירועים שונים שבאחריות החיל ומייצרת הפקות וידיאו ייעודיות.

('סיפורה של חנה', בכיכובה של קים אור אזולאי)

אגם בוחבוט (חיל החינוך)

נסיכת הפופ העולה התגייסה למסלול טאלנט צבאי בחורף האחרון, ובדומה לקודמיה (נועה קירל ויהונתן מרגי), היא הפכה להיות הדמות שבאה להרים ולהופיע מול קהלי חיילים בבסיסים ברחבי הארץ, וכנראה לשמש כפנים של צה"ל לפרויקטים רבים עד גזירת החוגר.

@milidayan

נורא הפתיע אותי שלא היה הקטע של נורוז #אגםבוחבוט #דובשנייה

♬ צליל מקורי – Mili Dayan

(הזמרת הצבאית בהופעה באחד מבסיסי צה"ל)