אפקט החיסון: האם צעירים מתכוונים להתחסן?

בכל הקשור לחיסונים, כולם מתעסקים בשאלת המבוגרים, אבל מה עם הצעירים? האם להם יש את הכוח להחזיר אותנו למסלול ירוק, או שאולי הם בכלל לא מתכוונים להתחסן? כל התשובות בסקר חדש.

  • מערכת טינק
  • 8 בפברואר, 2021

הרבה נאמר על נושא הצעירים בצל מגפת הקורונה. מדוכאים יותר, בודדים יותר וחרדתיים הרבה יותר. אבל האם כל זה יגרום להם גם לצאת ולהתחסן? עכשיו שנפתחה האופציה לצעירים רבים מגיל 16 ומעלה לצאת ולהתחסן, החלטנו לבדוק האם באמת הם מתכוונים לעשות זאת. השאלות היו פשוטות: 1.האם התחסנת או שאת/ה מתכוון/ת להתחסן כנגד נגיף הקורונה? 2. במידה ובחרת בתשובה "לא" בשאלה הקודמת, מהי הסיבה שהכי קרובה לכך? בתשובות לשאלה השנייה נתנו להם כמה אופציות: פחד מהחיסון עצמו, מתופעות הלוואי, אמונה גבולית ביעילותו של החיסון, לחץ חברתי ועוד. 600 צעירים וצעירות בגילאי 12- 19 ענו על השאלון והתוצאות לפניכם:

בשורה משמחת, קמפיין החיסונים בשילוב עם דמויות ציבוריות שעודדו רבים להתחסן, כנראה עשו את שלהם- כמעט 68 אחוזים מהצעירים בגילאי 15-19 מתכוונים לצאת ולהתחסן. יחד עם זאת, עדיין 23 אחוזים מהמשיבים, טענו שאינם מתכוונים להתחסן. 8.8 אחוזים מהמשיבים עדיין לא החליטו. הסיבה העיקרית לסירוב לחיסון- חשש מנזקים עתידיים של החיסון. גם באוכלוסייה הבוגרת יותר, רבים דיברו על הסיבה הזאת כסיבה המרכזית- העובדה שהחיסון שווק להמונים בתוך פחות משנה מבלי חקירה מעמיקה על השלכותיו העתידיות. הסיבה השנייה השכיחה ביותר לכך שהצעירים לא מתחסנים היא באופן מפתיע העובדה שהם אינם מאמינים בחיסון. נתון די מדאיג בהתחשב בכמות ההסברה סביב המהלך. 9.1 מהצעירים לא ידענו בכלל שניתנת להם האפשרות לבצע את החיסון, מה שכנראה מצריך פניה יותר מדויקת לקהל היעד המסוים הזה.