צילום: Roman Yanushevsky, shutterstock

בני הנוער קבעו: מי מוביל בבחירות 2021

בני הנוער בישראל קבעו חד משמעית שהיו מצביעים לביבי נתניהו לראשות הממשלה. אם הבחירות היו מתקיימות היום ולבני הנוער הייתה אפשרות להצביע, ככה הייתה נראית המפה הפוליטית:

  • מערכת טינק
  • 11 בינואר, 2021

הפוליטיקאים היום עושים הכול כדי להתחבב עם קהל של צעירים ובני נוער- ביבי נתניהו הוציא קליפ לשיר פופולארי ופתח חשבון טיקטוק מפואר שצבר כבר למעלה ממאה אלף עוקבים, יאיר לפיד פתח טיקטוק מיד אחרי ביבי, ואפילו את גנץ תמצאו באפליקציה הפופולארית. אז נכון, לבני הנוער והצעירים בגילאי 13-17 עדיין אין אפשרות להצביע בבחירות הדמוקרטיות, אבל אין ספק שהם משפיעים על השיח הציבורי, וכמובן, גם על ההורים שלהם. אז למי הם היו מצביעים אילו הייתה להם את זכות ההצבעה? שאלנו אותם שתי שאלות פשוטות: אילו הבחירות היו מתקיימות היום והייתה לכם זכות הצבעה במי הייתם בוחרים? והשאלה השנייה- מי הכי מתאים לדעתכם להיות ראש ממשלת ישראל? הנה התוצאות המפתיעות:

צילום: Alexandros Michailidis, shutterstock

יותר מ-30 אחוז מבני הנוער בגילאי 13-17 החליטו פה אחד שאילו היו מתקיימות בחירות היום והייתה להם זכות ההצבעה, הם היו בוחרים במפלגת הליכוד בראשותו של בנימין נתניהו (33 אחוזים). בנוסף, ביבי נתניהו מככב גם בשאלה השנייה- יותר מ-42 אחוזים מאמינים שהוא צריך להיות ראש הממשלה הבא של לישראל. מיד אחרי הליכוד, בפער די גדול עם 16 אחוזים, במקום השני, נפתלי בנט גם הוא נתפס ע"י בני הנוער כדמות שמתאימה לראשות הממשלה, ובמקום השלישי עם 14 אחוזים, יאיר לפיד. גנץ מדשדש בתחתית הרשימה עם 8 אחוזים בלבד. עוד ברשימת המפלגות: במקום השני עם 14 אחוזים, ימינה בראשותה של נפתלי בנט, ובמקום השלישי, מפלגת יש עתיד הראשות בראשות יאיר לפיד עם 11 אחוזים מהקולות. אין ספק, הנוער בוחר ימינה, ואילו הבחירות היו מתקיימות היום, ביבי היה ממשיך לכהונה נוספת כראש ממשלת ישראל. במי אתם הייתם בוחרים אילו הבחירות היו היום?

 

הסקר נערך באתר Askpeople עם מדגם של 350 בני ובנות נוער בגילאי 13-17 מכל רחבי הארץ

סקר המפלגות

תוצאות הסקר לראשות הממשלה