צילום מסך

הילדים שיגנו עלינו מפני הקורונה

קמפיין חדש של משרד הבריאות (באמצעות לפ"מ) שם את הילדים בפרונט בכל הקשור למאבק בקורונה ושמירה על ההנחיות. עומר חזן, שירה לוי וכוכבי פסטיגל נוספים כבר בפנים!

  • מערכת טינק
  • 5 בינואר, 2021

הרבה פעמים מאשימים את הנוער והצעירים בעליה המהותית בתחלואת הקורונה, אבל מה שאנשים לא יודעים זה שדווקא לילדים ולנוער יש את הרעיונות הטובים והיצירתיים ביותר לשמירה על ההנחיות, במיוחד שברוב המקרים, הם אלה שיוצרים את השינוי בסביבה הקרובה שלהם- מזכירים להורים שלהם כמה זה חשוב לשמור על הבריאות שלהם ועל ההנחיות.
מהלך שעלה לאחרונה גם באינסטגרם וגם בטיקטוק בשם #לוקחים_אחריות_על_הבריאות, שם במרכזו בדיוק את האבחנה הזו. כולם כבר מכירים את רוב ההנחיות הקבועות- שמירת מרחק, לבישת מסכה וכו. זה כל כך חוזר על עצמו שברוב המקרים המסרים הללו כבר כמעט נעלמים מהעין. הפעם, במשרד הבריאות החליטו לגייס את קהל הילדים והנוער, הקהל היצירתי ביותר- להציע דרכים שונות ויצירתיות להזכיר לסביבה שלהם לשמור על הנחיות. אז איך מגייסים כל כך הרבה צעירים מדהימים? בטיקטוק!

צילום מסך

בשבועיים האחרונים בטח שמתם לב לסרטון ויראלי של כוכב הנוער עומר חזן שרץ ברשת. בסרטון עצמו הוא מופיע כשלצידו ילדים מוכשרים ויצירתיים שמציעים שלל רעיונות יצירתיים לחיזוק ההנחיות- מסיכות עם כיתוב, תזכורת באינסטגרם ועוד. הסרטון עצמו מקדם פעילות רחבה שמטרתה להניע צעירים להציע את הרעיונות היצירתיים שלהם לשמירה על ההנחיות. כחלק מקידום הפעילות, העלו גם כוכבי הפסטיגל השונים, שמות כמו שירה לוי, קווין רובין, טל מוסרי, סרטונים משלהם והניעו את הצופים להגיב רעיונות יצירתיים ולעלות סרטונים. אין ספק שהילדים והצעירים, שאולי היו בין הנפגעים העיקריים בשנה האחרונה, הם התסריטאים והרעיונאים הטובים ביותר. פעילות נוספת שמדגישה שוב שהשינוי צריך לבוא מפנים, מהילדים והנוער שמשפיעים על המשפחה המורחבת ורוצים ליצור שינוי חיובי בעולם.